Performance Platform Lublin 2011
29.11.-02.12.2011
Galeria Labirynt


Performance Platform odbędzie się w Lublinie po raz trzeci. Każdego roku festiwal przybiera inną formułę, pojawia się w różnych częściach miasta, goszcząc artystów performance z całego świata. Pierwsza edycja została zorganizowana przez Ośrodek Sztuki Performance w 2009 r. i była zestawieniem różnych postaw w dziedzinie sztuki akcji artystów średniego i młodszego pokolenia. W ubiegłym roku festiwal odbył się w Galerii Labirynt, zaproszona została grupa artystów performance o światowej sławie Black Market International, która obchodziła 25-lecie istnienia. Program tegorocznej edycji festiwalu zbudowany został w oparciu o ideę dialogu kultury i sztuki Azji i Europy, ich wzajemnych wpływów, inspiracji i różnic. Spotkanie i konfrontacja artystów, których twórczość wyrosła w różnych kulturach, jest okazją stworzenia wspólnej platformy dialogu, źródłem refleksji nad różnicami i podobieństwami w sposobie postrzegania nie tylko sztuki ale i świata. Oprócz performances odbędą się spotkania i rozmowy z artystami, prezentacje i przeglądy dokumentacji filmowej.

Wystąpią: Chen Jin, Cui Tao, Luciana Freire D'Anunciacao, He Chengyao, Marijana Jovanovic, Lushan Liu, Katerina Olivova, Żaklina Piechanowska, Cai Qing, Ting-Tong Chang, Łukasz Trusewicz oraz Zbigniew Warpechowski


WSTĘP WOLNY

Program Festiwalu

Warsztaty z krytyki artystycznej w Galerii Labirynt

Zapraszamy do udziału w warsztatach z krytyki artystycznej, prowadzonych przez Magdalenę Ujmę. Warsztaty będą trwały przez pięć dni (28.11. - 2.12.) i będą towarzyszyły Festiwalowi Performance Platform Lublin. Adepci krytyki artystycznej będą mieli sposobność komentowania na bieżąco akcji performerów i kolejnych dni festiwalu, robić z nimi wywiady, współtworzyć gazetkę festiwalową.
Formuła warsztatów będzie opierała się na pracy nad konkretnym wydarzeniem. Pod opieką prowadzącej uczestnicy warsztatów będą uczyli się sztuki opisywania akcji wykonywanych na żywo, wywiadów z ludźmi sztuki i tworzeniu na gorąco swojego komentarza.
Zapraszamy osoby zainteresowane sztuką najnowszą, mające pewne (nawet niewielkie) doświadczenie w pisaniu. W zgłoszeniach prosimy podawać imię i nazwisko, wiek, adres mailowy, nr telefonu, rok i kierunek studiów (w przypadku studentów), wykształcenie, krótką informację o dotychczasowym doświadczeniu związanym z pisaniem tekstów o sztuce, krótko - dlaczego zdecydowałaś / zdecydowałeś się uczestniczyć w warsztatach.
Zgłoszenia prosimy przesyłać do 23.11.2011 (środa), na adres: diana.kolczewska@labirynt.com
Ilość miejsc ograniczona!

-------------------------------------------------------------------------------------------------
Organizator:

Współpraca:

Patronat medialny:


Festiwal jest realizowany przy pomocy finansowej Miasta Lublin oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego